Saziņai: E-pasts Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. 

  • alt-icon
  • alt-icon
  • alt-icon
  • alt-icon
  • alt-icon
  • alt-icon
  • alt-icon
  • alt-icon
  • alt-icon

Apstiprināta pēdējā kanoe slaloma kvalifikācijas trase 2024. gada Parīzes Olipiskajām spēlēm

  • font size

Starptautiskā Olimpiskā komiteja ir apstiprinājusi pēdējo kanoe slaloma kvalifikācijas trasi 2024. gada Parīzes spēlēm, kurās būs debija aizraujošajā jaunajā  - kayak cross disciplīnā.

Parīzes Olimpiskajās spēlēs kopumā būs pieejamas 82 kvotu vietas – 41 vīriešu un 41 sieviešu – tikpat daudz arī bija Tokijas olimpiskajās kanoe slaloma sacensībās.

Parīzē kopumā varēs kvalificēties seši sportisti no vienas valsts – pa vienam vīriešu un sieviešu kayak, vīriešu un sieviešu kanoe slalom laivās un vīriešu un sieviešu kayak cross . Kayak un kanoe slalom airēšanas sacensībās drīkstēs startēt tikai viens sportists no katras valsts, savukārt kayak cross drīkstēs startēt divi sportisti.

Apstiprinātajā ceļā ir noteikts, kā tiks sadalītas sportistu kvotu vietas globālajās un kontinentālajās kvalifikācijas sacensībās, kā arī noteikts kvalifikācijas laika grafiks.

Globālā kvalifikācija būs 2023. gada ICF pasaules čempionātā Lee Valley, Londonā, septembrī, kur tiks izcīnītas 15 kvotas gan vīriešu, gan sieviešu kayak un 12 vīriešu un sieviešu kanoe slaloma laivās.

ICF 2024.gadā Prāgā notiks globālās kvalifikācijas sacensības kayak cross , kurās tiks sadalītas trīs olimpiskās kvotas gan vīriešu, gan sieviešu kayak cross. Piedalīties varēs tikai tie sportisti, kuri vēl nav kvalificējušies kanoe slalomā vai kayak sacensībās.

Katra valsts kayak cross globālajā kvalifikācijā drīkstēs pieteikt trīs sportistus no dzimuma, un katra dzimuma augstāko vietu ieguvušajām valstīm tiks piešķirta olimpiskā ceļazīme.

Tiks piedāvāta viena olimpiskā kvota katrā no kanoe slaloma un kayak vīriešiem un sievietēm kontinentālās kvalifikācijas sacensībās, bet kayak cross kvotas nebūs pieejamas.

Sportists savā valstī var nopelnīt tikai viena pasākuma kvotu. Francijai tiks piešķirta viena sportista kvotas vieta katram dzimumam provizoriski kayak sacensībās.

Kayak cross pievienošana dos aizraujošu elementu nākamajām olimpiskajām spēlēm,kas valstīm dos iespēju demonstrēt papildu elites sportistu uz pasaules skatuves. Daudzējādā ziņā kvalificēties olimpiskajām spēlēm ir tikpat aizraujoša un dažreiz tikpat grūta kā startēšana olimpiskajās spēlēs.

Kvalifikācijas sistēma XXXIII Olipiskajām spēlēm Parīze 2024 skatāma zemāk:

 Paris2024-QS-Canoe-Slalom.pdf

*informācija no ICF mājas lapas: https://www.canoeicf.com/news/slalom-road-paris-revealed