Saziņai: E-pasts Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. 

Ētikas kodeks

16 Mai

Lietuvas Jaunatnes līgas airēšanas slaloma sacensības

  • 16 Maijs 2022 |
  • Publicēts Ziņas

Sacīkstes Lietuvā mūsu airēšanas slalomistiem ir visai bieži plānoti pasākumi, bet 15.maijā vairāki jaunieši viesojās līdz šim latviešiem nezināmā Kaltenenas trasē. Pilsētas parkā laivošanai populārajā Žeimenas upē norisinājās Lietuvas Jaunatnes līgas airēšanas slaloma sacensības.

Lai gan šajā straujajā ūdenī Latvijas jauniešiem treniņi nebija notikuši, pirmā tikšanās ar trasi svešinieci rezultējās spīdoša – tika izcīnītas visa kaluma medaļas.

Goda pjedestāla vietas:

K1 laivu klase vīriešiem – 1.vieta Mārtiņš Plaudis (U16 un U18)

C1 laivu klase vīriešiem – 1.vieta Hugo Kupčs (U14), 2.vieta Edgars Lucāns (U18), 3.vieta Matīss Sils (U18)

K1 laivu klase sievietēm – 2.vieta Viktorija Daniela Igaune (U18), 3.vieta Jurita Ķeire (U18)

C1 laivu klase sievietēm – 2.vieta Viktorija Daniela Igaune (U18), 3.vieta Jurita Ķeire (U18)

Lasīt vairāk...
16 Mai

Eiropas čempionāts airēšanas slalomā

  • 16 Maijs 2022 |
  • Publicēts Ziņas

Latvijas airēšanas slaloma atlēti Ritvars Celmiņš, Ivo Kurvins un Edgars Grāvītis aizvada treniņus Slovākijas pilsētā Liptovski Mikulāšā, kur no 26. līdz 29.maijam norisināsies Eiropas čempionāts airēšanas slalomā. Valsts izlases dalībnieki ilggadēji un regulāri praktizējas spēcīgos krāčūdeņos un arī sacensību vietā viņiem nebūs debijas starts. The Ondrej Cibak Whitewater Slalom Course ir viens no planētas stiprākajiem krāčūdens kanāliem, it īpaši labā puse, kur būs cīņu trase, un pasaulē otrs vecākais, būvēts 1978.gadā.

Sportistu individuālie starti (Heats) K1 laivu klasē vīriešiem (Men’s Kayak) un komandu braucieni (Men’s Kayak Team) ieplānoti 26.maijā, savukārt ekstrēmā slaloma disciplīna (Men’s Extreme Slalom) iesāksies (Time trial) 28.maijā.

Latvija Eiropas čempionātā tiks pārstāvēta arī ar sacensību norises nodrošināšanas amatpersonu. Eiropas Kanoe Asociācija vārtu tiesneša darbam izvēlējusies Latvijas starptautiskās kategorijas airēšanas slaloma tiesnesi Kasparu Pakeru, kuram uzdevumi sacensībās veicami jau no 25.maija.

Lasīt vairāk...
16 Mai

Baldones pilsētas atklātais čempionāts airēšanas slalomā

  • 16 Maijs 2022 |
  • Publicēts Ziņas

Airēšanas slalomā aizvadītas arī šī gada pirmās cīņas gludajā ūdenī. Pēc vairākām sacensībām Latvijas (Bauska), Lietuvas (Griģišķes) un Igaunijas (Jagala) pavasara krācēs, kur uzsvars tika likts uz pieredzes un stabilas gatavības dalībniekiem, Baldones pilsētas atklātais čempionāts airēšanas slalomā pulcēja arī bērnus, sākot no U10 vecuma grupas. Tradicionālais un mīlētais pasākums, ko neviltoti allaž var nosaukt par svētkiem, ir lieliska iespēja kā pirmajam izaicinājumam līdz ar ledus nokušanu airēt sākušajam, tā sporta veterānam, kas pēc pauzes atgriezies smailītē. Tāpat līdztekus sajūsmai, tiekoties airēšanas slaloma ģimenēm, trasē sīvu un spēcīgu konkurenci nodrošina šobrīd vadošie sporta veida atlēti.

Sestdien, 14.maijā Baldones pilsēta tika pie jauniem čempioniem – K1 laivu klasē sievietēm Evita Savickaite, K1 laivu klasē vīriešiem Mārtiņš Plaudis, C1 laivu klasē sievietēm Viktorija Daniela Igaune, C1 laivu klasē vīriešiem Emīls Varslavāns un C2 jauktā laivu klasē Viktorija Daniela Igaune un Edgars Lucāns.

Emīls Varslavāns- 1.vieta MC1

Edgars Mincis - 1.vieta MK1 U10

Elīna Karlivāne - debija sacensībās

Foto autors: Jānis Dziļums

Lasīt vairāk...
16 Mai

Pasaules Antidopinga kodeksa izglītības vadlīnijas

  • 16 Maijs 2022 |
  • Publicēts Ziņas

Latvijas Antidopinga Birojs informē (LAB), lai atbalstītu antidopinga organizācijas, t.sk. sporta federācijas, ir izveidots Izglītības starptautiskā standarta (ISE) atbalsta dokuments - izglītības vadlīnijas, kas paredzētas tām antidopinga organizācijās un sporta organizācijās strādājošām personām, kas ir atbildīgas par izglītības programmas izstrādi un īstenošanu, kā aprakstīts ISE.

ISE ir sniegta minimālā informācija par to, kas jādara antidopinga izglītības jautājumos, savukārt vadlīniju mērķis ir ar piemēriem un ieteikumiem palīdzēt saprast, kā to izdarīt, un, ja iespējams, parādīt, kā izdarīt vairāk, nekā prasīts attiecībā uz sportistu un sabiedrības izglītošanu par antidopinga tēmu, un sporta integritātes jautājumiem.

Izmantojot ISE un izglītības atbalsta vadlīnijas, sporta sabiedrība var izstrādāt izglītības programmas, kas nodrošina nepārprotamu atbalstu vairumam sportistu, kuri vēlas sacensties tīri, palīdz viņiem un sportistu atbalsta personālam izvairīties no netīša dopinga un nodrošina, ka viņu pirmā sastapšanās ar antidopingu notiek izglītības procesā, nevis dopinga kontroles laikā.

Informācija atsaucoties uz LAB mājas lapu: https://www.antidopings.gov.lv/lv/jaunums/ise-vadlinijas

Aicinām visas sporta organizācijas iepazīties ar izstrādājām vadlīnijām, kas pieejamas arī latviešu valodā:

kodeksa-2021.gada-izglitibas-vadlinijas.pdf

Lasīt vairāk...
Subscribe to this RSS feed