Saziņai: E-pasts Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. 

Citi dokumenti

24 Apr

Latvijas kausa izcīņa airēšanas slalomā

  • 24 Aprīlis 2023 |
  • Publicēts Ziņas

Aizvadītajā nedēļas nogalē Latvijā tā pa īstam atklāta airēšanas slaloma sacensību sezona. No 22. līdz 23. aprīlim Bauskā ieradās mūsu sportisti, tostarp valstsvienības dalībnieki, un Igaunijas viesi, lai mērotos spēkiem Latvijas kausa izcīņā.

Mēmeles upes krietni ātrajā un stipri sarežģītajā pavasara krāčūdenī tika noskaidroti Latvijas kausa airēšanas slalomā ieguvēji piecās laivu klasēs virknē vecuma grupu.

K1 laivu klasē vīriešiem triumfēja Latvijas čempions Ritvars Celmiņš (Vidzemes sporta asociācija), valmierietim piekāpās (3 sekundes tīrajā laikā, bet 5 ar divu sekunžu sodu) viņa kluba biedrs junioru izlases līderis Mārtiņš Plaudis. Par bronzu izvērtās teju bezprecedenta sīvums - divās sekundes desmitdaļās iebrauca trīs sportisti secībā Toms Karlivāns, ar 35+ vecuma grupas zeltu Kaspars Pakers (abi Vidzemes sporta asociācija) un U23 vecuma grupas vadošais atlēts Edgars Grāvītis (Airēšanas klubs “Baldone”).

Arī C1 laivu klasē vīriešiem dominēja Vidzemes sporta asociācija. Uzvarot, attiecīgi, U18 un U16 vecuma grupās, goda pjedestāla augstākie pakāpieni Emīlam Varslavānam un Matīsam Silam, savukārt 3.vieta Sīmam Pētrim no Igaunijas “SK Pirita”.

Panākuma atslēga izdošanās, drosmes un veiksmes kombinācijā K1 laivu klasē sievietēm atradās trases 17.vārtu ūdens kritumā un mutulī. Lai gan lielākoties tika prognozēta liepājnieces Elizabetes Kurvinas (SK Atvars) uzvara, Latvijas čempionei nācās samierināties ar trešo pozīciju, kamēr Laura Žodziņa no viņas komandas bija otrā, bet pirmā - igauniete Marija Peikere (SK Pirita).

Toties Latvijas kauss C1 laivu klasē sievietēm ar Luīzes Macijauskas (SK Atvars) triumfu gan sasniedza Liepāju. Šeit sudrabs Marijai Peikerei (SK Pirita), bet bronza Juritai Ķeirei (Airēšanas klubs “Baldone”).

Visbeidzot C2 jauktajā laivu klasē daiļā un stiprā dzimuma ekipāžu konkurencē trāpīgāki Lejas Dzirnavu plostu ceļa kanāla distancē bija igauņi Marija Peikere un Sīms Pētris (SK Pirita), aiz viņiem Liepājas (SK Atvars) un Valmieras novada (Vidzemes sporta asociācija) ekipāža Luīze Macijauska un Emīls Varslavāns un pirmo trijnieku noslēdza Airēšanas kluba “Baldone” pāris Viktorija Daniela Igaune un Edgars Lucāns.

 https://failiem.lv/u/z3rghgrmz

Foto autors: Jānis Dziļums un Mārcis Laidiņš

Lasīt vairāk...
Subscribe to this RSS feed