Saziņai: E-pasts Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. 

  • alt-icon
  • alt-icon

  • alt-icon
  • alt-icon

  • alt-icon
  • alt-icon

Pieņemtas izmaiņas Parīzes 2024. gada Olimpisko spēļu kanoe airēšanas programmā

  • font size

Šodien Starptautiskās Olimpiskās komitejas (SOK) valde ir oficiāli pieņēmusi izmaiņas Parīzes 2024. gada Olimpisko spēļu kanoe airēšanas programmā, atzīstot, ka Starptautiskā Kanoe Federācija (ICF) ir ieviesusi izmaiņas, kas iekļaujas 2020. gada Olimpiskajā programmā.

SOK mudināja starptautiskās federācijas prezentēt jaunos novatoriskos pasākumus, kas varētu piesaistīt jaunu skatītāju auditoriju un neprasītu papildu sportistus vai jaunu norišu vietu. Valde saņēma 41 pieteikumu uz jauniem pasākumiem Parīzē, taču šodien paziņoja, ka neviens no priekšlikumiem netiks iekļauts   2024. gada Olimpiskajā programmā.

ICF ierosināja ieviest vīriešu un sieviešu ekstrēmo kanoe slalomu, esošajā kanoe slaloma norises vietā, kas neprasītu nekādas papildu sportistu kvotas.

Lai gan sākotnējais pieprasījums bija tikai par divām papildu medaļām, tomēr SOK nolēma, ka jaunas medaļas netiks dotas, kā arī informēja ICF, ka tā zaudēs 12 sportistu kvotas Parīzē. Tas piespieda ICF meklēt radošākus veidus, kā izpildīt SOK 2020. gada Olimpiskās programmas kritērijus, vienlaikus aizsargājot kanoe airēšanas zīmolu.

ICF pieņēma lēmumu noņemt divas kanoe sprinta medaļas, un pievienotu tās ekstrēmam slalomam, tādā veidā ļaujot kanoe airēšanai izpildīt 2020. gada  Olimpiskās programmas kritērijus.

ICF uzskata, ka 12 kvotu zaudēšana vājina esošo kanoe sprinta programmu. Vīriešu un sieviešu K-1 200m Parīzē netiks apsrīdētas, tomēr jaunajai programmai sportistiem vajadzētu dot vairāk iespēju dubultot un nostiprināt esošo disciplīnu.

SOK prezidents Tomass Bahs sacīja, ka jaunu, aizraujošu notikumu ievešana pārstāv Olimpisko spēļu nākotni. Tas ir viens no 2020 Olimpisko programmu rezultātiem, sacīja prezidents Bahs. Mums ir skaidra prioritāte - ieviest jaunus sporta veidus, kas ir populāri jaunāko paaudžu vidū. Mēs bijām ļoti priecīgi, ka mums ir šie 2020. gada Tokijas un tagad 2024. gada Parīzes priekšlikumi, jo tie pilnībā atbilst šiem ieteikumiem un solās gūt lielus panākumus no visa, ko mēs jau varam dzirdēt un redzēt no sportistiem, kā arī no federācijām un plašākas sabiedrības. 

SOK sporta direktors Kits Makkonels sacīja, ka valde ņēma vērā pieteikumus, kas parādīja progresu un jauninājumus. Ekstremālais slaloms bija viens no nedaudzajiem jaunajiem sporta veidiem, kas tika pieņemts 2024.gada Parīzē, taču to varēja apstiprināt tikai pēc vienošanās par divu kanoe sprinta medaļu noņemšanas. Kā arī Makonels sacīja, ka SOK ir gandarīta, ka jaunā kanoe sprinta programma Parīzē sniedz iespēju 200m sportistiem.

Atsaucoties uz informāciju ICF mājas lapā:

https://www.canoeicf.com/news/ioc-supports-icf-plans-2024