Saziņai: E-pasts Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. 

  • alt-icon
  • alt-icon

  • alt-icon
  • alt-icon

  • alt-icon
  • alt-icon

ICF atjaunina antidopinga kodeksu

  • font size

Starptautiskā Kanoe federācija (ICF) valde š. g. 3.decembrī ir apstiprinājusi atjaunināto pasaules antidopinga kodeksu, kas stāsies spēkā no 2021. gada 1. janvāra. Šī jaunā kodeksa versija ir četru gadu procesa rezultāts, kurā tiek pilnvērtīgi  atspoguļotas visas šīs izmaiņas, attiecīgi arī ICF ir atjauninājusi  savus antidopinga noteikumus. 

Antidopinga noteikumi stājas spēkā no 2021. gada 1. janvāra:

2021 ICF Anti-Doping rules - jaunie Antidopinga noteikumi

WADA CODE: Significant Changes between the 2015 and 2021 Code – Pasaules Antidopinga Aģentūras (WADA) dokuments, kurā izskaidrotas būtiskās izmaiņas Pasaules Antidopinga kodeksa versijā.

ICF specificities in 2021 Anti-Doping Rules - svarīgākie noteikumi kas attiecas uz ICF.

Starptautiskā Kanoe federācija (ICF) atgādina Latvijas kanoe federācijai (LKF), kā arī citu valstu federācijām, ka tām ir jāievēro šie noteikumi un jāiekļauj tie savos noteikumos un / vai citos reglamentējošos dokumentos, kā noteikts ICF Antidopinga noteikumu 18. pantā:

18.1. Visas valstu federācijas un to locekļi ievēro kodeksu, starptautiskos standartus un šos antidopinga noteikumus. Visas nacionālās federācijas un citi locekļi savā politikā, noteikumos un programmās iekļauj noteikumus, kas nepieciešami, lai nodrošinātu, ka ICF var izpildīt šos antidopinga noteikumus (ieskaitot testu veikšanu) tieši attiecībā uz sportistiem (ieskaitot valsts līmeņa sportistus) un citiem personas, kuru pakļautībā ir viņu antidopings, kā norādīts šo antidopinga noteikumu ievadā (sadaļa “šo antidopinga noteikumu darbības joma”).

18.2. Katra nacionālā federācija tieši vai atsaucoties iekļauj šos antidopinga noteikumus savos reglamentējošajos dokumentos, konstitūcijā un / vai noteikumos kā daļu no sporta noteikumiem, kas saista viņu biedrus, lai nacionālā federācija tos varētu izpildīt pati par sevi. Sportisti (ieskaitot nacionālā līmeņa sportistus) un citas personas, kuras ir tās antidopinga pakļautībā.