Ziņa

06 - 08 novembrī, Varšavā (Polijā) notika 35. Starptautiskās Kanoe federācijas (ICF) kongress

- Uldis Ķirsis

Kongresā tika ievēlēti ICF pirmais un trešais viceprezidents, kā arī ICF atsevišķu Komiteju vadītāji. Kongresa laikā tika uzņemti jauni ICF biedri. Notika diskusija par ICF turpmāko Olimpisko vīziju .

Viceprezidentu vēlēšanas

Cīņa par šo amatu notika starp pašreizējo Pirmo viceprezidentu ungāru Istvanu Vaskuti un Joao Tomasini Schwertner (Brazīlija). Ievēlēts tika Istvans Vaskuti.

Par trešo viceprezidentu savā starpā cīnījās Polijas kanoe federācijas prezidents Jozefs Beinarovičs un trīskārtējais Olimpiskais čempions airēšanas slalomā, t.sk. Londonas olimpiskajās spēlēs Tony Estanguet, kuru arī Kongress ievēlēja amatā.

Jauni biedri

Kongress balsojot, savās rindās uzņēma trīs jaunas dalībvalstis: Džibutiju, Bostvanu un Fidži.

Tagad ICF sastāvā ir 165 valstis.

ICF Olimpiskā vīzija.

ICF no Starptautiskās Olimpiskās komitejas piedzīvo lielu spiedienu par nepieciešamību nodrošināt Olimpiskajās spēlēs sieviešu vienlīdzību. Pēc vairākkārtējām ICF izpildkomitejas un SOK diskusijām, tika nolemts par to, ka Rio Olimpiskajās spēlēs sacensību programma saglabājas nemainīga, taču 2020 Tokyo Olimpisko spēļu programmā tiks iekļauta jauna sieviešu disciplīna, bet viena no vīriešu disciplīnām tiks izņemta. Arī 2024.gada Olimpisko spēļu programmā tiks veiktas izmaiņas, panākot, ka 2024 Olimpiskajās spēlēs būs 6 vīriešu un 6 sieviešu disciplīnas.

Par konkrētajām disciplīnām, kuras tiks mainītas OS tiks diskutēts nākamajā Kongresā un lēmums pieņemts 2017.gada pavasarī.

Nākamais ICF kongress

Nākamā ICF kongresa norises vietai savas kandidatūras bija izvirzījušas Baku un Tunisa, delegātiem nobalsojot 2016. gada XXXVI ICF kongress notiks Tunisijā.

Iet atpakaļ