Jaunumi

Olympic Hopes rezultāti

No 13. līdz 15. septembrim Račičē (Čehija) norisinājās starptautiskā regate "Olympic Hopes" smaiļošanā un kanoe airēšanā jauniešiem - 1996-1998. gadā dzimušiem. Kur Latvijas godu devās aizstāvēt arī Latvijas jaunās cerības.

1000 metros ļoti labi veicās smaiļotāju četriniekam - LASMANIS Rinalds, OZOLINKEVIČS Filips, OZOLIŅŠ Raivis, BRUNEVICS Hedijs, ar finālā izcīnīto 6. vietu. Smaiļotājs Aldis VILDE K-1 1000m distancē izcīnīta 7. vietu. Savukārt kanoistu konkurencē ļoti augstu rezultātu sasniedza Dāvis IĻJINS, kurš 1000 metru finālā finišēja 4. vietā. Kanoistu divnieks LONSKIS Boriss un BAZARNIJS Dmitrijs arīdzen izcīnīja vietu finālā, kur sasniedza 7. vietu.

500 metros jauno dāmu konkurencē smaiļotāja Laura SKUKAUSKA finālā apsteidzot sāncensi no Francijas ierindojās austajā 8. vietā, kamēr Aldis VILDE arī 500 metru distancē spēja izcīnīt vietu A finālā, kur atpaliekot tikai no 3 sāncenšiem ierindojās 4. vietā. Sacensību gaitā distancei paliekot īsākai, kanoists Dāvis IĻJINS 500 metros kanoistiem izcīnīja bronzas medaļu.

Sacensību distancei paliekot vēl īsākai, Latvijas komandai izdevās izcīnīt divas cēlmetāla godalgas - kanoe vieniniekam Dāvim IĻJINAM zelts un smaiļotāju vieniniekam Robertam AKMENS sudrabs 200 metros. Sveicam sportistus! Finālam kvalificējās arī smaiļotāja Laura SKUKAUSKA un Dāvis CIRŠS, kas fināla braucienā ierindojās 9. vietā. A finālu sasniedza arī kanoe divnieks LONSKIS Boriss un BAZARNIJS Dmitrijs, kas apdzenot sāncenšus no Čehijas palika 8. vietā.

Visus rezultātus varat skatīt šeit.

Sveicam jauniešus un to trenerus un novēlam augstus rezultātus arī turpmāk.

Priecīga vēsts!

Latvijas kanoe sabiedrības dzīvē priecīga vēsts - Latvijas kanoe federācijas apgādībā nonākusi pirmā un vienīgā sporta kanoe laiva Plastex Fighter 200. Laiva sestdien (07.09.) lietošanā ar prieku tika nodota pašaizliedzīgajam Murjāņu sporta ģimnāzijas trenerim Aleksandram Timoškēvicam.

Aizvadītais Pasaules čempionāts Duisburgā

Pagājušā nedēļā (29.08.-01.09) Duisburgā (Vācija) notiekošajā Pasaules čempionātā smaiļošanā un kanoe airēšanā Latvijas komandu pārstāvēja 18 sportisti.

1000m distancē smaiļotājiem, vieniniekā Marks Ozolinkēvičs C finālā ierindojās 7. vietā kopvērtējumā paliekot 25., savukārt smaiļotāju divnieks Jānis Andersons un Ģirts Alksnis no priekšbraucienam nekvalificējās pusfinālam.

Kanoistu konkurencē 1000m distancē vieniniekā Dagnis Iļjins B finālā izcīnīja 6. vietu (15. vieta). Kanoe divnieks Aivis Tints un Gatis Pranks pusfinālā sīvā cīņā izcīnīja 2. vietu, atpaliekot tikai no Kanādiešu ekipāžas, un iekļuva A finālā, kur izcīnīja augsto 8. vietu.

500m distancē smaiļošanā sievietēm Digna Tuča, iekļūstot C finālā, izcīnīja otro vietu, kas kopvērtējumā deva Dignai 20. vietu sacensībās. Smaiļošanā vīriešiem Kaspars Tīklenieks arīdzan iekļuva C finālā, kur ierindojās 5. vietā (23. vieta). Smaiļotāju divniekiens Vasīlijs Andriško un Denis Volkovs, izcīnot vietu B finālā, ierindojās 6. vietā, kopvērtējumā paliekot 15.

500 metros kanoistu konkurencē Latvijas ekipāžu pārstāvēja kanoe divnieks Aivis Tints un Gatis Pranks, kas B finālā izcīnīja ceturto vietu, kopvērtējumā paliekot 13. vietā.

200 metros smaiļotājiem vīriešiem ļoti augstu rezultātu uzrādīja smaiļotājs Aleksejs Rumjancevs, kas sešu priekšbraucienu un četru pusfinālu konkurencē izcīnīja vietu A finālā, kur ļoti sīvā cīņā ierindojās 9. vietā. Smaiļotāju divniekam Kristam Straumem un Mārtiņam Upītim iekļūstot pusfinālā, kur palika 7. vietā, diemžēl neizdevās kvalificēties fināla braucieniem. Smaiļotājām sievietēm neveiksmi piedzīvoja Lāsma Liepa, kas priekšbraucienā izcīnot 4. vietu kvalificējās pusfināla braucienam, kur zaudējot līdzsvaru iegāzās ūdenī, līdz ar to nespēja finišēt.

Kanoe sieviešu konkurencē kā vienīgā Latviju pārstāvēja Elīna Pranka (ex Ēdole), kura kanoe 200m distancē pusfinālā izcīnīja 6. vietu, uzrādot ļoti labu laiku - 53.962 sekundes, kas nedeva iespēju turpināt sacensības fināla braucienā, tomēr deva Elīnai 15. vietu sacensībās.

200 metros vīriešiem kanoe konkurencē, kā Latvijas komandas pārstāvis kanoe vieniniekā devās Miķelis Ežmalis, kas četru pusfinālu konkurencē izcīnīja vietu B finālā, kur izcīnīja augsto 4. vietu, kopvērtējumā paliekot trīspadsmitais. Kanoe divnieks Rahmads Stromanis un Arvis Iļjins caur pusfinālu, kur ieņemot 7. vietu, ļāva startēt B finālā. B finālā divnieku ekipāža ierindojās 9. vietā (18. vieta).

Lucavsala Open 32 un 45 klase

Šogad Lucavsala Open (07.09) sacensību ietvarā būs arī K-2 un C-2 333m braucieni grupā, kur laivas abu dalībnieku vidējais vecums ir 32 (kopējais ekipāžas vecums 64) gadi, kā arī grupa, kur dalībnieku vidējais vecums ir 45 (kopējais ekipāžas vecums 90) gadi. Aicinam visus trenerus, veterānus un entuziastus pieteikties braucieniem.

Izsakam līdzjūtību

Sestdien (10.08) mūžībā aizgājis entuziasma pilnais Latvijas kanoe airētājs SERGEJS STEPANOVS (1949-2013). Latvijas kanoe federācija un sportisti vēlas izteikt visdziļāko līdzjūtību Sergeja ģimenei un radiem.

LR junioru un U-23 čempionāta sacensību programma

LR junioru un U-23 čempionāta sacensību programma jūs varat lejuplādēt šeit.

Dagnim Iļjinam sudrabs!

Visai Latvijai priecīga vēsts - šodien, Kanādā notiekošajā Pasaules čempionātā junioriem un U23, Dagnis Iļjins C-1 1000m distancē A finālā izcīnīja sudraba medaļu U23 grupā ar laiku 3:57.136, atpaliekot tikai no baltkrieva. Rezultātus var skatīt šeit. Sveicam Dagni!

Savukārt C-1 200m distancē Miķelis Ežmalis šodien 23:25 pēc Latvijas laika pusfinālā cīnīsies par vietu finālā.